VN Žilina

Hlasujte
(0 hlasov)

Vodná plocha nádrže (255 ha) od priehradného telesa v Žiline po hranicu CHRO na pravom brehu (50 m pod nápustným objektom biokoridora) a po koniec vzdutia na rieke Váh na ľavom brehu.

Zákaz lovu z priehradného telesa vodnej stavby a jej funkčných objektov.

Vodná nádrž Žilina je vybudovaná hlavne na výrobu elektrickej energie a zásobovanie priemyselných podnikov v Žiline technologickou vodou. Po celej pravej strane od vtoku rieky Varínka až po priehradné teleso - hať v Žiline v smere toku je sypaná hrádza, po ktorej vedie asfaltová cesta. Táto cesta je uzavretá závorami a je sprístupnená len motorovým vozidlám pre účely kontroly a údržby. Lov rýb z hrádze v úseku od Varína po hať je povolený a prístup k nej je po štátnej ceste okolo vodnej nádrže v smere Žilina – Varín. Motorové vozidlo si možno odstaviť na odstavných plochách vedľa tejto cesty pri hati v Žiline, v obci Mojš a vo Varíne.

Po ľavej strane v smere toku je sprístupnená prašnou cestou od obce Strečno po závoru po STK pri Žiline. Zákaz parkovania na trávnatých plochách! Parkovanie vozidiel je povolené len na spevnenej komunikácií.

Okolo celej nádrže z pravej strany je umelo vybudovaný Biokoridor, ktorý slúži na odvod presakovej vody a má zabezpečiť migráciu rýb. Naplňovaný je cez nápustný objekt vo Varíne pri ústi rieky Varínka a vteká do rieky Váh cca po 1800 m pod haťou v Žiline.

Ďalšie informácie

 • Číslo revíru: 3-6010-1-1
 • Druh revíru: Mimopstruhový
 • Typ vodnej plochy: Vodná nádrž
 • Chyť a pusť: nie
 • Rybia osádka: Kapor rybničný, Zubáč veľkoústy, Pstruh dúhový, Nosáľ sťahovavý
 • Rybárske povolenia:

  BIENEKOVÁ Tatiana - Rybárske centrum
  Hviezdoslavova 8 Mesto: Žilina

  Telefón: 041/562 51 93, 041/562 21 76
  Mobil: 0915 722 002

Posledná úprava 11 október 2015
Ďalšie rybárske revíry: « VN Teplý vrch VN Ružiná »
From:
Prihláste sa, ak chcete článok komentovať

Rybárska diskusia

 • Žiadne príspevky na zobrazenie

Najnovšie rybárske videá

Zobraziť všetky videá

Rybárske podujatia

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.
Nemáš vytvorený účet? Zaregistruj sa!

Prihlásiť sa